Hakkımızda

Sertoğlu inşaat şirketi; 1960’lı yıllarında değerli aile büyüğümüz Mahmut Sertoğlu tarafından kurulmuştur. Sağladığı güven ve hayata geçirdiği birçok kaliteli işler ile Sertoğlu inşaat kısa sürede Kuzey Kıbrıs’ın en iyi inşaat şirketlerinden biri olarak anılmaya başladı.

1990 yılında Mahmut Sertoğlu emekliye ayrılarak çocukluklarından beri içinde bulundukları Sertoğlu inşaat şirketini; oğulları Hasan Sertoğlu ve Erkan Sertoğlu’nun yönetimine bıraktı.

O tarihten itibaren Sertoğlu inşaat şirketi tecrübeli ve güvenilir ekibiyle Kuzey Kıbrıs’ın en büyük inşaat şirketlerinden biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yıllık Tecrübe
0 +
Büyük Ölçekli Proje
0 +
Çalışan
0 +

Direktörümüz

Hasan Sertoğlu 31 Aralık 1969 tarihinde Nergisli (Yenağra) köyünde dünyaya geldi.

İlkokulu Nergisli köyünde tamamlayan Sertoğlu orta okulu Namık Kemal Lisesi’nde okudu. Lefkoşa Sedat Semavi Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümü’nden mezun olan Sertoğlu aile şirketi olan, çocukluğundan beridir içinde bulunduğu Sertoğlu İnşaat’ın direktörüdür.

Sertoğlu, okul yıllarında başlayan spor tutkusunun da etkisi ile genç yaşlardan itibaren spor kurum ve kuruluşlarında hep seçilerek, yöneticilik görevlerine getirildi .

1994 yılında Yönetici olarak göreve başladığı Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde, 2002-2010 yılları arasında başkanlık görevini üstlenen Hasan Sertoğlu kulüpte yönetsel, sportif ve mali açıdan bir çok başarıya imza attı.

Sertoğlu, KKTC Kulüpler Birliği’nde 2 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 yıl ise Asbaşkanlık yaptıktan sonra, 2010 yılında tek aday olarak, tüm kulüplerin desteğiyle Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanlığı’na seçildi. Hasan Sertoğlu, Futbol Federasyonu’nu kısa sürede sorunlarından arındırdı, mali yapısını düzeltti ve modern tesislere kavuşturdu.

Oluşturduğu şeffaf yönetim, kulüplere eşit yaklaşımı, diyaloğa verdiği değerle futbol camiasındaki herkesin güvenini kazanan Sertoğlu, 2010-2020 yılları arasında 4 kez gerçekleştirilen Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Genel Kurullarında rakipsiz tek aday olarak Başkanlığa seçildi. Günümüzde Sertoğlu halen KTFF başkanlık görevini sürdürmektedir.

Sertoğlu’nun iş hayatındaki başarısı ve yarattığı güven duygusu ise onun 2007 yılında K. T. İnşaat Müteahhitleri Birliği Yönetim kurulu üyeliği görevine seçilmesinde önemli bir faktör oldu. Sertoğlu, 2 dönem boyunca KTIMB yönetim kurulu üyeliğine devam etmiştir.

1991 yılından bu yana Funda Sertoğlu ile evli olan Hasan Sertoğlu bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

Neden Biz ?

Sertoğlu inşaat şirketi; KKTC Müteahhitler Birliği’ne kayıtlı az sayıda birinci sınıf iş yapma belgesine sahip inşaat şirketinden biridir.

Geçmişten gelen deneyim ve bilgi birikimimizle, günümüzün farklı bakış açısı ve ileriyi ön görebilme yetisini harmanlayarak ortaya koymuş olduğumuz yenilikçi vizyonumuz ile inşaat sektöründe farklılık yaratmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar sevgi ile inşa ettiğimiz her bir kaliteli iş, sağladığımız güven duygusu, mutlu ettiğimiz her bir müşteri bizim en büyük zenginliğimizdir.

Misyon, Vizyon ve Değerlerimiz

Güvenli, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli inşaat projeleri tasarlamak, inşa etmek ve tamamlamak; müşterilerimiz ile birlikte anlaştığımız iş programına uymak; tüm bunları gerçekleştirirken, Sertoğlu İnşaat çalışanlarının kariyer gelişimine yardımcı olmak.
Sektörde hizmet veren inşaat firmaları arasında en iyi, en güvenilir, en yenilikçi, yüksek kalite ve mutlu müşteriler yaratan, sürekli gelişmeyi kendine hedefleyen bir aile şirketi olarak sektörde öncü olmak.
Gerçekleştirdiğimiz her aktivitenin temelinde, tanımlanmış şirket değerlerimiz yatar. Üstlendiğimiz projelerde, bu değerlerin göz ardı edilmemesi gerektiğini bilir ve buna göre çalışırız. Değerlerimize bağlı çalıştığımızda, hizmet sağladığımız sektörde, daha fazla başarıya ulaşacağımızı biliriz.

Referanslarımız